Blog

Prostredný hrot 2441 m.

Pekný letný deň pociťujeme už od rána.
Bezoblačná obloha a teplo.
Výstup pod Téryho chatu šiel ľahko.
Výstup má krásne pasáže hrebeňové a lezecké časti. Bolek si užíval lezenie v tatranskej stene.
Vrchol v krásnom počasí a bez ľudí má svoje čaro.
Zostup má ťiež svoje a to najkrajšie na záver.
Okolo obeda na chodníku už cítime že Tatry majú sezónu.

Mont Blanc

Náš trip vo francúzkom Chamonix začal pekným počasím, počasie nám prialo počas celého pobytu.
Začali sme výstupom na Petite Aiguille Verte 3512 m. Počas výstupu si vyskúšali mačky a čakan v praxi.
Nasledujúci deň sme šli do oblasti Aiguille du Midi. Novou témou bolo, čo robiť pri páde do ľadovcovej trhliny. Prechod arete Lachenal bolo príjemné.
Po návrate do Chamonix išli sme navštíviť lokálnu skalnú oblasť Les Gaillands. Vymenili sme mačky za lezečky. Potešilo.
Prišiel čas na výstup na Mont Blanc.
Ranným vláčikom na konečnú stanicu a potom pekne peši až skoro do výšky 3900 m. Chata Gouter nás privítala príjemnou atmosférou a hrou na gitarou pred večerou.
Skorý nočný budíček začal výstup na strechu Álp. Za svetla čeloviek sme stúpali až do výšky cca 4500 m. potom pri vychádzajúcom slnku sme vystúpili na vrchol. Hodinky ukazovali 6:45 hod a výšku 4810 m. Bezvetrie a bezoblačná obloha bola odmena za nočný budíček.

Azúro v Tatrách a vhodné podmienky na výstup boli zárukou úspešného dňa. Partia chlapov šľapala s pohodou a úsmevom. Pekné počasie na vrchole bola odmena pre všetkých. Káva na Sliezkom dome bolo pekné ukončenie vrcholového dňa.

Pekný deň, jasno a príjemná teplota, čo iné si priať na prechádzku na lyžiach.Dvaja chalani s chuťou okúsiť VysokoTatranské lyžiarske terény. Hranatá veža bola pekným cieľom  s obednou prestávkou na Zbojníckej chate. Výstup aj na lyžiach aj na mačkách rýchlo postupoval. Výhľady na vrchole  a lyžovačka bola potešením až do Starého Smokovca.

S Andrejom sme sa vydali na túru opäť v januári. Skorý ranný budíček, rýchle raňajky a odchod z Téryho chaty za svetla čelovky.

Dobré podmienky na lezenie nám dovolovali naberať výškové metre rýchlo. Na hrebeni nás privítali Patagónske námrazy. Slnko na hrebeni a more mrakov v doline malo horskú atmosféru. Káva na Lomnickom štíte potešila.